WIKĘD – Nowa edycja katalogu WIKĘD LATO 2021


1 czerwca 2021

Tegoroczny, wiosenny katalog drzwi WIKĘD to nowatorskie rozwiązania stylistyczne i technologiczne. Jesteśmy przekonani, że katalog Lato 2021 spotka się z dużym zainteresowaniem.

Nowa ościeżnica aluminiowo-kompozytowa dedykowana drzwiom linii Optimum. Użyty przez nas kompozyt z włókna szklanego łączy w procesie pultruzji włókna szklane z żywicą tworząc jeden z najtrwalszych i najbardziej stabilnych surowców, który doskonale sprawdza się w wymagającym budownictwie. Właściwości cieplne i statyczne kompozytu z włókna szklanego wykazują ogrom zalet i niewątpliwą przewagę w odniesieniu do powszechnie stosowanego drewna lub włókna węglowego. Włókno szklane jest bardzo stabilne, nie odkształca się i ma wysoką odporność na temperaturę. Dzięki temu jest to materiał długowieczny. Kompozyt w ościeżnicach WIKĘD stosowany jest jako rdzeń dla obudowy aluminiowej. Umiejętne połączenie tych dwóch materiałów otwiera nowy kierunek ościeżnic na rynku polskim.

Nowa paleta kolorystyczna Crystal Sky Color pokazuje, że malowanie drzwi to nadal kwestia dająca wiele możliwości – gdzie przyciągające wizualnie nowości oczarowują Klientów. Paleta Crystal Sky Color to 13 nowych, niezwykłych kolorów malowania. Powłoka w tej palecie mieni się na słońcu połyskującymi kryształkami – dzięki czemu zależnie od pory dnia, pogody i kąta, z którego patrzymy na drzwi będą one zawsze wyglądać inspirująco. Crystal Sky Color może śmiało kształtować kolorystyczne trendy tego sezonu.

Spieki kwarcowe Deerstone całkowicie odmieniają wygląd wybranych wzorów drzwi. Możliwość zastosowania spieku jedno lub dwustronnego w miejscu ramki przyszybowej lub jako element ozdobny pozwala dowolnie konfigurować wizualnie drzwi nowego wzornictwa. Trzy możliwości wyboru kolorów spieków Deerstone pozwalają efektownie dopasować wygląd drzwi np. do koloru elewacji lub gresu. Nowość dedykowana jest wzorom: 12, 25, 26, 30, 44, 45 oraz 46.

Nowe wzory drzwi rozbudowują ofertę o kilka solidnych pozycji nastawionych na design i oczekiwania klientów. Będą one poszerzać drzwi we wzoronictwie klasycznym. Poza zupełnie nowymi wariantami szkleń pojawią się także naświetla pasujące m.in. do loftowej stylistyki budownictwa. Wraz z nowym designem drzwi prezentujemy nowe zdobienia występujące w naświetlach. Wśród aplikacji stosowanych w pakietach szybowych znalazły się intarsje o szerokości 2 cm (czarna, lustrzana, podwójna lustrzana) oraz czarna intarsja 3D o szerokości 0,35 cm. Bazą szklenia wspomnianych naświetli będą lustro weneckie, reflex, szyba piaskowana oraz standard (przezroczysta).

Pochwyt Duo Black to nietuzinkowe rozwiązanie w kategorii pochwytów drzwiowych. Od teraz ten pochwyt posiadający jedno, stabilne mocowanie, występować będzie w ofercie jako dwa pochwyty – w różnie ułożonych konfiguracjach.

Możliwość oznaczenia numeru mieszkania na drzwiach lub portalu drzwiowym. Wykorzystując idealnie pasującą do drzwi stal nierdzewną INOX oraz BLACK prezentujemy różnorodne możliwości pokazania numeru domu, mieszkania oraz inwestycji. Występują 4 możliwości personalizacji wyglądu akcesorium.